Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní závody v Hlučíně 17.11.2013

_mg_2958.jpg

   Účast v tomto závodě jsem dlouho zvažovala, protože si Drago pravděpodobně při "lovení čivaváka" natáhl nějakou šlachu nebo sval a oteklo mu koleno z vnitřní strany.

   Jinak na rovné ploše Jerryk závody na honěnou na 100% vyhrává, Dragovi trvá než nabere přiměřenou rychlost, jakmile čivaváka dohání, Jerryk hodí kličku a Drago brzdí čumákem v zemi dalších 10 metrů a čivavák je dávno v tahu...

   Takže Dragošek týden před závodem jen odpočíval, na procházky chodil jen na vodítku, koleno sice stále bylo nateklé, ale nekulhal.

   Tak jsme ten závod riskli, do kategorie ZVV2.

   Myslím, že už to nikdy neudělám, startovat s nevyběhaným dobrmanem na závodech. Byla to neřízená střela. Sice pro pobavení diváků dobré, ale pro mně moc ne. Celá chůze byla ve stylu vyskakování mi do obličeje a okusování vesty - pro mně nekonečné nervy, pak už sice další cviky zvládl dobře. Ale pak přišla vysílačka, měl takovou radost, že se může konečně pořádně proběhnout, že na vysílačku vystřelil raketovou rychlostí, doběhl na konec, moje povely k ulehnutí samozřejmě neslyšel a stejnou rychlostí proběhl zpět, někam za mně, ještě, že se mi ho povedlo zavolat. Takže jsme začínali s 65 body. Prototože žebřík neděláme takže -10 a dalších -20 za nepovedené vysílání a přivolání.

   Na obraně ho musím pochválit za revír, pěkně prověřil všechny zástěny, jakž takž se mi ho dařilo udržel u nohy, kousání měl pěkné, plné zákusy s trochu pomalejším nástupem do zákusu. Ovšem při dálce, kdy pouštěčka již byla vedle diváků, mu najednou zas ruplo v bedně a musel jít diváky prověřit, obávám se, že totiž ucítil, že kamarádka s mým foťákem je mezi nimi, a to on nemá rád, nesnese, když někdo cizí drží nějakou naši věc. Rozhodčí nám naštěstí uznal vzdálenost o mohli jsme pokračovat. Na obraně jsme teda získali 89 bodů.

   To jsem ho ještě 2x honila mimo plac, protože se mi dostal z odkládacího kotce, pak i z auta, celou dobu závodu jsem ho pak slyšela, jak se snaží z té jejich odkládačky prohrabat, když to vyšlo jednou, věřil, že se mu to podaří i příště.

   Jak už jsem psala, takový "nepodařený" výkon jsme neměla jen já, takže nám to nakonec vyšlo na 2.místo.

   Ale aspoń máme zas na co vzpomínat...